Spotkanie z Jerzym Przybyłem w Soli, zebranie członków Zrzeszenia Słowian

IMG_1952

W sobotę, 11 czerwca, w otoczeniu pięknej i przebogatej przyrody Beskidu Żywieckiego, spotkaliśmy się ze znanym malarzem Jerzym Przybyłem, który opowiedział nam o tym, jak obudziła się w nim pasja związana ze słowiańską, a także nordycką, mitologią i symboliką. Pod czujnym okiem welańskich jeleni, bogów i bogiń z obrazów i rzeźb artysty, porozmawialiśmy o archetypach i zjedliśmy wspólny posiłek, a wszystko to w cieniu nasyconego późnowiosenną zielenią szczytu Rachowca. Wspólnie podziwialiśmy świeżo odremontowaną i bajecznie pomalowaną przez Jerzego sień w Przybyłówce – posiadłości malarza, którą mamy przyjemność i zaszczyt opiekować się jako Zrzeszenie Słowian.

Po spotkaniu z Jerzym odbyło się zebranie członków Zrzeszenia, na którym omówiliśmy i uzgodniliśmy kierunki działania na dalszą oraz bliższą przyszłość, a także ustaliliśmy – większością głosów obecnych – jaki znak powinien stać się logo Zrzeszenia Słowian. Ze względu na znaczeniową głębię, przy jednoczesnej graficznej prostocie, wybraliśmy symbol SWADZIEBNIK. Najważniejszym punktem zebrania było rozpatrzenie wniosku o nadanie Jerzemu Przybyłowi honorowego członkowstwa w naszym stowarzyszeniu, który to wniosek został jednogłośnie przyjęty.

Dziękujemy wszystkim przybyłym (!) i, oczywiście, samemu Jerzemu Przybyłowi, który zachwycił nas obrazami oraz stanowiącą źródło ogromnej wiedzy i inspiracji opowieścią o swoim życiu, sztuce i sposobie pojmowania świata.

 

Jedna osoba skomentowała “Spotkanie z Jerzym Przybyłem w Soli, zebranie członków Zrzeszenia Słowian

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>